Bozuk tırnakları yaşamaktayım Onları güçlendirmek için ne yapabilirim?

0

Ben 45 yaşında bir kadınım ve son birkaç yıldır tırnaklarımın çok yanlış göründüğünü fark ettim. Bazıları oldukça düz, diğerleri de kenarlarından kıvrılıyor. Ayrıca çok kolay hasar görüyorlar – uçları kolayca inceltilir ve pul pul haline getirilir. Onları güçlendirmek için   ne yapabilirim?

– Tırnak cilası

0

Tırnak bilgisini artırmak, parmaklarınızı süslü tutmak için mükemmel bir yoldur. Diyetinizle çivi sağlığını destekleme konusundaki başınızı çatıştıysanız, tırnaklarınızı etkileyebilecek birkaç faktör daha vardır. Ne yediğiniz besinlerden başka, genel tırnak bakımı, çevresel maruz kalma ve altta yatan tıbbi durumlar tırnak görünümünü ve büyümesini de etkileyebilir. Bununla birlikte, bazı değişiklikler kendin yap stratejileriyle iyileşebilirken bazıları bir sağlık kuruluşundan yardım isteyebilir. Daha fazla tırnak bilgisine mi ihtiyacınız var? Okumaya devam edin

Önerdiğin gibi tırnaklar , güçlü kalmak ve şekli ve rengini korumak için çeşitli besin maddelerine güveniyor. Bir kişi bazı besin maddeleri yetersiz olduğunda tırnaklarda belirgin değişiklikler meydana gelebilir. Örneğin, yeterli miktarda demir içermemesi kuru ve kırılgan tırnaklara  neden olabilir. Benzer şekilde çinko eksikliği tırnaklarda  kuru ve beyaz lekelere neden olabilir ve yeterli miktarda kalsiyum almamak tırnaklarda beyaz çizgilere neden olabilir veya yumuşak olabilir (kırılmaya yol açabilir). Bir tıbbi meslek mensubu tarafından besin eksikliği açısından değerlendirilmesi, (eğer teşhis edildi ise) tedavisi için en iyi güzergahı belirleyebilir ve tırnaklarınızda iyileşme görülebilir.

Besleyici bir diyet tırnak sağlığını (ve genel olarak sağlığı) içeriden desteklerken, tırnaklarınızın dış yüzeyiyle temas ettiği şey de neye nasıl benzediğini etkiler. Elleri suya aşırı miktarda deterjan, dezenfektan ve sabun ile daldırmak tırnaklara zarar verebilir. Buna ek olarak, soğuk hava ve rüzgar tırnaklarda yıpranmaya neden olabilir. Bu çarpmaların etkilerini azaltmaya yönelik stratejiler arasında, bulaşık yıkarken plastik eldiven giyilmesi ve kışın dış hava koşullarında eldiven giyilmesi yer almaktadır.

Tırnaklarınızı daha da korumak için kısa, temiz ve kuru tutulan genel tırnak temizleme önerileri içerir. Bazı tırnak ürünlerinin tadını çıkarırken, tırnaklarınızı nasıl etkilediğine dikkat etmek akıllıca olacaktır.  . Adlarına rağmen, bazı tırnak sertleştiricileri (formaldehit içerenler gibi) kırılabilir  ve tırnakları  daha da kırılgan hale getirebilir. Aynı şekilde, yapay tırnaklar, tırnak sargısı ve Jel ve tırnak manikürleri doğal tırnakların görünümünü ve sağlığını da etkileyebilir. Bu nedenle, eğer bu ürünlerden herhangi birini kullanıyorsanız ve değişiklikleri fark ettiyseniz, onlardan biraz ara vermeyi ve sadece tırnakların doğal olmasını sağlamayı düşünebilirsiniz.

Belirtildiği gibi, besleyici bir diyetin muhafaza edilmesi ve tırnaklarınızın fiziksel olarak korunması tırnaklarıdaki  gelişmeleri görmek için yeterli olmayabilir. Bazı durumlarda tırnakta yatan kırılma sebebleri farklı sağlık sorunlarında dolayı olabilmektedir, Bunun olabileceğini düşünüyorsanız veya Tırnaklarınızın görünümünde meydana gelecek daha yeni değişiklikler konusunda hala endişe ediyorsanız, doktor kontrolundan geçmeyi düşünebilirsiniz.

Cevabını yaz